2026-06-27

NETEKOME LAIMUTĖS JONUŠIENĖS

 


Eidama 94-uosius gyvenimo metus  mirė Vilniaus kupiškėnų  ir panevėžiečių klubų narė,  gydytoja Laimutė Jonušienė (Pankevičiūtė).           

Laimutė gimė 1932 m. rugsėjo 12 d. Kupiškio mieste, pakrikštyta Kupiškio bažnyčioje. Tėvelis dirbo felčeriu ir vertėsi privačia praktika. Mama – tvarkė namų ūkį ir  rūpinosi 9 vaikais ( 8 seserys ir brolis).

Panevėžio II-oje mergaičių gimnazijoje Laimutė mokėsi iki 1948 m. gegužės 22 d., jau buvo aštuntoje klasėje, kai tą dieną  tėvus ir tris seseris okupacinė valdžia išvežė į Sibirą. Šeima buvo apgyvendinta Buriat-Mongolijoje, miško kirtavietėje Tibigutai. Laimutė kartu su tėvu dirbo medicinos punkte. Nuo 1952 m. tremtiniams jau buvo leidžiama mokytis. Laimutė  pasirinko tėvelio profesiją ir pradėjo mokytis Ulan –Udės felčerių-akušerių mokykloje. Mokyklą baigė su pagyrimu, todėl mokyklos direktorė išrūpino jai siuntimą į Vilniaus universitetą. Tačiau į universitetą ne tik kad nepriėmė, bet neleido net gyventi Vilniuje. Tik gerų žmonių dėka pavyko Laimutei likti gyventi Vilniuje, kur gydytoja jau dirbo jos sesuo. Po dvejų metų bandymo, kariškių ir rektorato komisija leido mokytis. 1960 metais ji įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, kurį baigė 1967 metais ir įgijo gydytojo pediatro specialybę. Dirbo ligoninėse, poliklinikoje. Dešimt metų išdirbo Respublikiniame tuberkuliozės dispanseryje. Su vyru Julijonu Jonušiu išaugino du sūnus – Valdą ir Darių. Abu lenktynininkai, daugkartiniai Lietuvos ir Baltijos šalių čempionai kartingų ir formulių varžybose.

Močiutės rūpestingų rankų, šypsenos ir apkabinimų pasiges keturi anūkai. Paguoda tik tai, kad močiūtė spėjo papasakoti jiems, ką teko išgyventi tremties metais, kaip svarbu žmogui nepalūžti ir siekti tikslo, net patiriant didžiulę neteisybę, draudimus  okupacinės valdžios metais, kokia didžiulė vertybė yra savos šalies laisvė.

Prisimindami Laimutės nuoširdžią šypseną, jos  gerumą ir meilę žmonėms, dalijamės skausmu dėl ilgametės klubo narės,  dalyvavusios jo veikloje beveik nuo klubo įsikūrimo metų, netekties ir reiškiame nuoširdžią užuojautą jos sūnums Valdui ir Dariui, sesutei Danutei, anūkams ir visiems artimiesiems.

 

Atsisveikinti su Laimute Jonušiene klubo nariai renkamės laidojimo namuose „ Nutrūkusi styga“ ( Ąžuolyno 10, Vilniuje) 2026 m. birželio 28 d. 13.30 val. Atsisveikinimas  nuo 10 iki 15 val.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą