NETEKOME LAIMUTĖS JONUŠIENĖS
Eidama 94-uosius gyvenimo metus mirė Vilniaus kupiškėnų ir panevėžiečių klubų narė, gydytoja Laimutė Jonušienė (Pankevičiūtė).
Laimutė gimė 1932 m. rugsėjo 12 d.
Kupiškio mieste, pakrikštyta Kupiškio bažnyčioje. Tėvelis dirbo felčeriu ir
vertėsi privačia praktika. Mama – tvarkė namų ūkį ir rūpinosi 9 vaikais ( 8 seserys ir brolis).
Panevėžio II-oje
mergaičių gimnazijoje Laimutė mokėsi iki 1948 m. gegužės 22 d., jau buvo aštuntoje
klasėje, kai tą dieną tėvus ir tris
seseris okupacinė valdžia išvežė į Sibirą. Šeima buvo apgyvendinta
Buriat-Mongolijoje, miško kirtavietėje Tibigutai. Laimutė kartu su tėvu dirbo
medicinos punkte. Nuo 1952 m. tremtiniams jau buvo leidžiama mokytis. Laimutė pasirinko tėvelio profesiją ir pradėjo mokytis
Ulan –Udės felčerių-akušerių mokykloje. Mokyklą baigė su pagyrimu, todėl
mokyklos direktorė išrūpino jai siuntimą į Vilniaus universitetą. Tačiau į
universitetą ne tik kad nepriėmė, bet neleido net gyventi Vilniuje. Tik gerų
žmonių dėka pavyko Laimutei likti gyventi Vilniuje, kur gydytoja jau dirbo jos sesuo.
Po dvejų metų bandymo, kariškių ir rektorato komisija leido mokytis. 1960
metais ji įstojo į Vilniaus universiteto Medicinos fakultetą, kurį baigė 1967
metais ir įgijo gydytojo pediatro specialybę. Dirbo ligoninėse, poliklinikoje.
Dešimt metų išdirbo Respublikiniame tuberkuliozės dispanseryje. Su vyru
Julijonu Jonušiu išaugino du sūnus – Valdą ir Darių. Abu lenktynininkai,
daugkartiniai Lietuvos ir Baltijos šalių čempionai kartingų ir formulių
varžybose.
Močiutės rūpestingų
rankų, šypsenos ir apkabinimų pasiges keturi anūkai. Paguoda tik tai, kad močiūtė spėjo papasakoti jiems, ką teko išgyventi tremties metais, kaip svarbu
žmogui nepalūžti ir siekti tikslo, net patiriant didžiulę neteisybę,
draudimus okupacinės valdžios metais,
kokia didžiulė vertybė yra savos šalies laisvė.
Prisimindami Laimutės
nuoširdžią šypseną, jos gerumą ir meilę
žmonėms, dalijamės
skausmu dėl ilgametės klubo narės,
dalyvavusios jo veikloje beveik nuo klubo įsikūrimo metų, netekties ir reiškiame
nuoširdžią užuojautą jos sūnums Valdui ir Dariui, sesutei Danutei, anūkams ir
visiems artimiesiems.
Atsisveikinti su Laimute
Jonušiene klubo nariai renkamės laidojimo namuose „ Nutrūkusi styga“ ( Ąžuolyno
10, Vilniuje) 2026 m. birželio 28 d. 13.30 val. Atsisveikinimas nuo 10 iki 15 val.

Komentarų nėra:
Rašyti komentarą