Gimė Starkonių kaime, Kupiškio vls., Ukmergės apskrityje.
1907-1908 m. mokėsi Kaune, “Saulės” draugijos mokytojų kursuose. 1909 m. išvyko į JAV. 1911 m. grįžo į Lietuvą ir buvo pašauktas atlikti karinę tarnybą
Tapybos mokėsi epizodiškai: pas Tadą Daugirdą (1908-1909 m.), tarnaudamas Rusijos kariuomenėje Kijeve (1911-1917 m.), Petrograde (dabar Sankt Peterburgas) Fedosejevo piešimo kursuose(1917-1918 m.).
1919-1923 m. dėstė piešimą ir dailyraštį Kauno “Aušros” gimnazijoje, mokytojų kursuose.
1920-1921 m. jis K. Šimonis mokėsi prtivačioje A. Varno dailės studijoje.
1923 m. dailę studijavo Berlyne; 1923-1924 m. piešimą dėstė Juozo Damijonaičio mokytojų kursuose
1934-1945 m. dirbo Kauno meno mokyklos (nuo 1941 m. - Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės instituto) bibliotekos, vedėju; 1945-1950 m. - Kauno taikomosios ir dekoratyvinės dailės instituto muziejaus vedėju; 1951-1959 m. - Kauno politechnikos instituto (dabar Kauno tehnologijos universitetas) architektūros katedros laborantu.
Po I-ojo pasaulinio karo K. Šimonis apsigyveno Kaune, aktyviai dalyvavo kultūriniame gyvenime, Lietuvių meno kūrėjų draugijos veikloje.
Savo kūrybos personalines parodas yra surengęs Kaune, Vašingtone, Bostone, Čikagoje, Rygoje, Klaipėdoje, Paryžiuje, Vilniuje.
Dailininkas sukūrė apie 2 000 kūrinių - peizažų, portretų, fantastinių paveikslų. Jis taip pat yra sukūręs ekslibrių, plakatų, pašto ženklų projektų, apipavidalinęs nemažai spektaklių, sukūręs tapytą dekoratyvinį pano Birštono svetainei (pano neišliklo), parašė atsiminimų knygą “Gyvenimo nuotrupos” (1959).
Tapytojas rinko ir piešė liaudies meno, architektūros paminklus.
Ankstyvuojju kūrybos laikotarpiu K. Šimonis buvo paveiktas M. K. Čiurlionio įtakos, dažnai naudojo vaizdinius. Vėliau, kai susipažino su Vakarų Europos daile, didelį poveikį jam padarė vokiečių ekspresionistų, ypač Ferenco Marko ir Lyonelo Feiningerio, stilizuoti, įvairiom kryptim krintančių šviesos pluoštų ir linijų suformuoti fantastiniai vaizdai.
Brandžiausias K. Šimonio kūrybos laikotarpis prasidėjo 3-iojo dešimtmečio viduryje ir truko iki 4-jo pabaigos. Šiuo laikotarpiu stiprėja dailininko polinkis skaidyti daiktus, erdvę į geometrinius segmentus. Geometrinės formos, persmelktos šviesos blyksnio, skaido vaizdą mažyčiais kristalais. Didelę reikšmę savo kūriniuose dailininkas teikia šviesai.
K. Šimonio rinkti ir fiksuoti liaudies meno paminklai, jų ornamentai atgimsta jo kūryboje.
Dailininko sukurti portretai stilistiškai artimi jo kompozicijoms. Žmogus vaizduojamas idealizuotai, įvairiaspalvių šviesų, spindulių pluoštų ir spalvų fone. Pats autorius teigė, kad ne visada turėjęs palinkimą piešti vaizdus, kuriuose vaizduojami realūs žmonės su jų fiziniu darbu ir ruoša.
Pokario metais K. Šimonio kūrybingumas pradeda blėsti. Dailininkas grįžta prie ankstesnių temų. Stilizuotuose pasakiško turinio kūriniuose atsiranda liūdesio, prisiminimų. Šiuo laikotarpiu jis sukuria mažiau vartingų realistinių gamtos vaizdų.
Kai kurie žymesni K. Šimonio kūriniai: “Lapija” (1923), “Bokštai” (1928), “Fantazija”, “Troškulys” (1926), “Gaisras miške”, “Karalaitė”, “Kompozicija”, “Žiburiai” (1926), “Ūkanose” (1927), “Fantastinis peizažas” (1930), “Žvakutės” (1931), “Gyvieji akmenys” (1935), “Peizažas su koplytstulpiu”, “Mergelė su gėlėmis” (1936), “Teofilijos Vaičiūnienės portretas” (1927), “Autoportretas” (1927), Vydūno portretas (1968).
Oi jūs susiedai, mieli susėdėliai, Paklausykit, ūvožokit jūs mono žodėlį. Ar jūs nežinot, ar jūs neišmonot, Kupiškėnai geri žmonas, jų tiesūs kelaliai. Lygumas laukėlių, žalumas pėvėlių, Sidabriniai dobilaliai, auksiniai žėdėliai. Anam gali lauko takėlis pramintas, Ti gyvana gaspadorius, Tamošium vadintas. Ti graži vėtala ir širdžiai ramumas Jaunimėlio suvėjimas ir visas linksmumas. Ti šunėliai loja, jautėliai bauboja, O ožėliai su gėrėlias šalamojų groja. Bagaslovyk, Dieve, Kupiškio laukėlius, Sanus, jaunus, vidutinius ir mažus vaikėlius.
Vilniaus kupiškėnų klubo organizacinis komitetas kreipiasi į visus Vilniaus krašto kupiškėnus, jų šeimų narius ir palikuonis. Kviečia ne tik paremti klubą, pervedant iki 1,2% pajamų mokesčio sumos, bet ir atvykti į mūsų klubo susirinkimus pasižmonėti, pasiklausyti įvairios tematikos pokalbių, paskaitų, dalyvauti susitikimuose su įžymiais žmonėmis, išvykose į Kupiškio krašto ir kitas įdomias vietas. Vilniaus kupiškėnų klubo susitikimai vyksta kiekvieno mėnesio pirmą sekmadienį.
Duomenys pildant prašymą pervesti iki 1,2% pajamų mokesčio sumos:
10 Paramos gavėjo identifikacinis numeris (kodas):
Vilniaus kupiškėnų klubas yra visuomeninė kultūrinės veiklos organizacija, sutelkianti bendrai veiklai Kupiškio krašto žmones ir jų palikuonis, gyvenančius Vilniuje. Klubas įsikūrė 1991 02 22. Klubas įregistruotas Valstybės įmonėje Registrų centras 2007 04 25. Patvirtinti Klubo įstatai ir atidaryta sąskaita SEB banke.
Klubo veiklos tikslai:
Gaivinti, ugdyti ir propaguoti Kupiškio krašto etninę kultūrą.
Užsiimti krašto kultūros istorijos tyrinėjimais, paveldo, globos, tvakrymo ir monumentalaus paženklinimo darbais.
Klubo veiklos formos:
Rengia eilinius klubo susirinkimus veiklos iniciatyvų, projektų bei darbų svarstymui ir organizavimui;
Rengia aktualijų diskusijas, parodas, kūrybos vakarus, ekskursijas ir kitus renginius.
Rengia proginius ir dalykinius susitikimus su rajono savivaldybės darbuotojais, gyventojų bendruomenėmis, religinėmis, pilietinėmis ir kitomis organizacijomis bei institucijomis, užsienio lietuviais.
Skatina ir remia leidybos darbą, propaguoja ir platina kupiškėnų ir kitus vertingus leidinius.
Klubo organai yra:
Kubo prezidentas, Visuotinis klubo narių susirinkimas, Organizacinis komitetas.
MIRĖ ALGIRDAS ŠUKYS
-
Eidamas 92 metus 2018 m. rugpjūčio 3 d. mirė klasės draugas doc. Algirdasa
Šukys.
Algirdas gimė 1927 m. sausio 12d. Kuosėnuose, to kaimo pradžios mokyklos...
KUOSĖNŲ MIŠKE
-
Iš drono daryta Kuosėnų miško (2019 m. kovo 22 d.) fotonuotrauka.
Gaila labai apkarpyto dar nebrandaus pušinėlio.
Apie to apkarpymo pasekmes informuosiu v...
Mieli Vilniaus kupiškėnai,dėkui už mano senelio Kazio Šimonio jubiliejaus paminėjimą.
AtsakytiPanaikintiRūta Šimonytė Mikučionienė
Mieli Vilniaus kupiškėnai,dėkui , kad paminėjote mano senelio Kazio Šimonio jubiliejų.
AtsakytiPanaikintiRūta Šimonytė Mikučionienė