2012-07-10

PAJŪRIAIS ...

IŠLYDĖJIMAS
Pajūriais, pamariais
Vida Kisielienė, Lazdynų vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja
Lazdynų mikrorajono švietimo įstaigas ir „senjorus“ sieja glaudi draugystė jau daugelį metų. Tradiciniu tapo mikrorajono tautinių dainų konkursas, kurį kasmet rengia judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ aktyvus dalyvis bei Vilniaus kupiškėnų klubo narys Rimantas Skaistis.
Šįkart tautinių dainų konkursas vyko gražioje renovuotoje Lazdynų vidurinėje mokykloje, į kurią atvyko „Ąžuolyno“ progimnazijos, „Minties“ gimnazijos, Trakų Vokės, Žėručio ir, žinoma, Lazdynų vidurinės mokyklos dainininkai. Dainavo solistai, duetai, ansambliai, skambėjo dainos įvairiomis kalbomis.
Mokyklos direktorė Marija Klimaševska pasveikino visus dalyvius sakydama, kad daina padeda gyventi, ir palinkėjo visiems kūrybiškumo ir nuostabios vasaros.
Visi su nekantrumu laukė komisijos sprendimo: „Kas gi šiais metais dainavo geriausiai?“ Kompetentingai komisijai nuspręsti buvo sunku, nes daina buvo viena už kitą skambesnė. Komisijos sprendimas ir įteiktos dovanos buvo suteiktos audringais plojimais. Bet visi laukė didžiojo prizo – kelionės į Pajūrį. Išaušo ilgai lauktoji diena, kai Erfurto gatvę iš ankstaus ryto užplūdo minia mokinių, tėvelių, mokytojų. Kai kas iš tėvelių savo atžalą gal ir pirmą kartą išleido į kelionę su nerimu širdyje…
Džiugu, kad išvykstančiųjų palydėti atvyko nepamirštantis bendruomenės buvęs Lazdynų seniūnas, dabar miesto tarybos narys Algis Srelčiūnas, kuris ilgai mojavo ranka ir linkėjo „gero vėjo“.
Autobusas skriejo Lietuvos keliais, keleliais: Kaunas, Kryžkalnis, Bijotai, Klaipėda, Palanga, pagaliau Šventoji… Trys dienos, praleistos kelionėje, prabėgo akimirksniu, bet įspūdžiai ilgai išliks atmintyje. Poilsio namuose „Limeta“ mūsų kelionės organizatorius R.Skaistis surengė dalyvių koncertą bei vaišino medumi. Koncerto metu dainavo ne tik mokiniai – dainą “Raskila” dainavo ir direktorė Marija Klimaševska su pavaduotoja Vida Kisieliene, o joms pritarė mergaitės. Koncertas buvo nuoširdus ir draugiškas, o atlikėjams negailėta aplodismentų.
Jūros bangos, besileidžianti saulė, karštos kopos, šviežiai rūkyta žuvis – ilgai išliks keliautojų atmintyje ir vaizdo juostoje.
Už viską norime padėkoti Rimantui Skaisčiui, kuris skatina nepamiršti tautinių dainų, jas dainuoti nuo mažens, nuo mokyklos suolo…
Kaip didžiausia padėka gimė eilės apie kelionę.
Į kelionę išvažiavus,
Rimantas mums vadovavo:
Suskaičiuoti kaip viščiukai,
Valentinas vairą suko...
                         Vilnius, Kaunas ir Bijotai,
Štai ir lauktoji Šventoji.
Saulė mums linksmai mojuoja,
Jūra laukia išsvajota.
Saulei šviečiant iš pat ryto
Mes susiruošėm į Nidą.
Nuotaika puiki puiki!
Kas mūs laukia pakely?
Žalios pušys, karštas smėlis,
Jūros bangos tiesiog žėri.
Gal sulauksim ir undinės
Ar nepaprasto delfino?
Ačiū, Rimantai, mielasis
Už bangas tas mėlynąsias,
Už kelionę, rūpesčius
Ir patirtus įspūdžius.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą