2011-07-21

ATSISVEIKINAME SU EUGENIJA BAJORYTE


Eugenija Bajorytė (g. 1941 m. birželio 19 d. Mirabelėlis, dab. Kupiškio rajonas2011 m. liepos 20 d.) – lietuvių aktorė ir dainininkė, išgarsėjusi vaidmenimis kine XX a. 7-ojo dešimtmečio pabaigoje.

1970 m. Lietuvos valstybinėje konservatorijoje įgijo vokalinio dainavimo specialybę, tapo Valstybinės filharmonijos daininke, tačiau išgarsėjo savo vaidmenimis kine.

Būdama dar studente, debiutavo iš karto dviejuose vaidmenyse (Martos ir Janės) Almanto Grikevičiaus ir Algirdo Dausos filme „Jausmai“ (1968 m.). Šios juostos filmavimo metu aktorė susipažino su savo būsimu vyru, aktoriumi Regimantu Adomaičiu, su kuriuo po filmo ir susituokė.

1969 m. nusifilmavo dar viename A. Grikevičiaus filme „Ave vita!“. Vėliau suvaidino keliuose filmuose tik epizodinius vaidmenis. Originalaus grožio aktorė vaidmenyse įkūnijo naujo laikmečio iššūkius priimančias moteris, skleidė amžino moteriškumo paslaptį ir rafinuotą erotiškumą.

Eugenija šiltas ir mielas žmogus buvo laukiama mūsų kraštiečių susitikimuose, kur ji visada mielai bendravo su Vilniaus kupiškėnais, o ypač su savo jaunystės ir mokslo draugais skapiškėnais.

Mes Vilniaus kupiškėnai liūdime dėl mūsų kraštietės aktorės - dainininkės Eugenijos mirties, nuoširdžiai užjaučiame vyrą Regimantą Adomaitį ir sūnus Vytautą, Gediminą ir Mindaugą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą