2009-12-19

KUPIŠKIO PENSIONATESvečiavomės Kupiškio pensionate

Grupė Vilniaus kupiškėnų klubo valdybos narių aplankėme Kupiškio pensionatą, pasveikinome jo gyventojus su šv. Kalėdomis ir palinkėjome laimingų Naujųjų metų. Mus labai šiltai priėmė pensionato direktorius Dainius Bardauskas. Pasakodamas apie savo valdas direktorius pabrėžė, kad tai valstybinė socialinės paskirties įstaiga, skirta gyventi suaugusiems žmonėms, kurie dėl proto ir psichinės negalios negali gyventi savarankiškai, naudotis kitomis bendruomenės paslaugomis ir kuriems būtina nuolatinė priežiūra.
Pensionatas įkurtas Šnipeliškio kaime 1947 m., buvusioje ūkininko Kazio Malinausko sodyboje. Iki šių dienų išlikusi ir gyventojų pamėgta 1916 m. statyta klėtis.
Keturi gyvenamieji butų tipo korpusai, išsidėstę pensionato teritorijoje, sukuria jaukią namų aplinką. Šalia esantis sodas, bitynas, gėlynai – mėgstama gyventojų darbo ir poilsio vieta.
Pensionate yra teikiamos būsto, maitinimo, socialinio darbo, sveikatos priežiūros ir slaugos, asmens higienos, buitinės, darbo terapijos ir užimtumo, religinės paslaugos. Už gyventojų asmenines lėšas teikiamos papildomos paslaugos: nuomojamos transporto priemonės, gerinamos gyvenimo sąlygos, pagal individualius užsakymus siuvami drabužiai, organizuojama speciali mityba.
Pamatėme, kad pensionato gyventojams sudarytos labai geros sąlygos. Čia kiekvienas gali rasti mėgstamą darbą, ar laisvalaikio praleidimo formą. Mėgstantys medžio darbus ar drožinius renkasi stalių dirbtuvėje, mezgėjos ar siuvėjos turi savo patalpas. Norinčioms šeimininkauti yra atskira virtuvė. Pakanka mėgėjų pažaisti stalo tenisą, biliardą, dalyvauti šaškių ar kitų stalo žaidimų varžybose. Į stacionarinę kirpyklą iš Kupiškio atvažiuoja kirpėjas, į koplyčią kunigas (pagal sudarytą grafiką).
Erdvioje salėje radom susirinkusius gyventojus pasveikinome su artėjančiomis šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais. Palinkėję sveikatos išdalinome dovanėles – mūsų klubo narių suneštas knygas, įvairius stalo žaidimus, pavaišinome saldumynais.
Meninę dalį – sceninę kompoziciją „Stotelė“ atliko Šepetos Almos Adamkienės vardo pagrindinės mokyklos saviveiklininkai (vad. mokytoja Jūra Sigutė Jusėnienė).
Palinkėję sėkmės sunkiame, bet labai reikalingame darbe, padėkoję svetingiems šeimininkams pakvietėme apsilankyti mūsų klubo susirinkime.
Vytautas P.
Foto Vytauto P.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą