2008-09-08

SOSTINĖS DIENOS 2008


Rugsėjo 5–7 d., 12.00–23.00 val.
Gedimino prospektas nuo Katedros iki Savivaldybės aikštės DŪZGIANTIS PROSPEKTAS
Jau ketveri metai dūzgia Gedimino prospektas. Kasmet bitučių, žingeidžių vilniečių bei miesto svečių vis daugėja. Ne taip jau paprasta įnoringąjį sostinės Žmogų kuo nors nustebinti ir pamaloninti. Rengėjai drąsiai gali sakyti, jog susitikimo vietos Gedimino prospekte pakeisti nebegalima.
Trokštantys kamerinės aplinkos skubėjo prie Nacionalinio dramos teatro scenos ir tikrai rado pavienius atlikėjus, kalbančius iš širdies į širdį. Norintys didelės linksmybės, plataus mosto skubėjo prie scenos netoli Vilniaus gatvės. Ten rado su kuo pašokti, o ir didesniųjų grupių pasiklausyti.
Niekas iš Gedimino prospekto neišėjo be lauknešėlio, nes kulinarinį paveldą puoselėjantys žmonės privežė duonos, skilandžio ir senovinių riestainių.
Gedimino prospekte išvydome gausybę dailės galerijų. Turėjote retą progą bendrauti su profesonaliais menininkais, buvo pristatyti senieji amatai, galėjote stebėti įvairių stilių muzikos kolektyvus, lelių spektaklius.
Šių metų Prospekto tema – Mokytojas ir mokiniai: čia buvo įdomu stebėti žinomą džiazo virtuozą Petrą Vyšniauską ir jo mokinius, akordeono profesorių Ričardą Sviackevičių ir jo ugdytinius, žinomą roko atlikėją Povilą Meškėlą ir jo mokinius bei daugybę populiariosios muzikos profesionalų iššugdžiusios Nijolės Maceikaitės dainuojantį jaunimą.
Savita gaida pagrindinėje sostinės „arterijoje“ šiemet skambėjo įvairių Lietuvoje gyvenančių tautinių bendrijų muzika, šokiai, dainos. DŪZGIANTIS PROSPEKTAS – gyvas, netikėtas, spontaniškas muzikos, šokio, judesio, teatrinės improvizacijos, literatūros, poezijos ir kitų menų bei kultūrų katilas Gedimino prospekte. Iš viso – daugiau kaip 50 renginių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą